NOVINKY

arr3** Exkluzivní výhodný věrnostní program **Vážení přátelé, pacienti, zákazníci, Lékárna Plus je součástí sítě MAGISTRA LÉKÁRNY, která je... arr3Homeopatická poradnaHomeopatická poradna ...

KONTAKTY

LÉKÁRNA PLUS
náměstí SNP č. 32
Brno
tel: +420 545 219 756
lp@apatykaplus.cz
www.apatykaplus.cz
skype: lekarnaplus

ANKETA

Preferujete lékárnu v místě bydliště?

Ano Ano 39% Nevím Nevím 20% Ne Ne 22% 19%

RENDEZ-VOUS PRO VAŠE ZDRAVÍ » Jak zdravě přibrat na váze

Jak přibrat na váze


Strava zaměřená na zvýšení tělesné hmotnosti by měla vycházet z pravidel zdravé výživy. To znamená jíst pět až šest jídel denně. Je třeba jíst každé 3 hodiny, tedy 3 hlavní jídla, dopolední a odpolední svačinu a popřípadě i druhou večeři. Strava by měla být bohatá nejen na energii, ale hlavně by měla být hodnotná po nutřiční stránce.
Základem jídelníčku by měly být obiloviny, mléčné výrobky (nejlépe polotučné někdy i tučné, smetanové), drůbeží, hovězí maso a ryby (lépe trochu tučnější), vejce a jako doplněk každého jídla zelenina a ovoce.

Výhodou štíhlých lidí je, že mohou bez obav jíst potraviny s vyšší energetickou hodnotou jako je sušené ovoce, různé ořechy a semínka.


Sušené ovoce

Obsahuje hodně sacharidů, vlákniny a také vitaminy. Je vhodné na mlsaní místo sladkostí. Doporučuje se před konzumací omýt! Vhodné jsou sušené meruňky, banány, jablka, švestky, rozinky, datle, fíky a další.


Ořechy a semínka

Obsahují oleje, které jsou zdraví prospěšné, dále obsahují minerální látky a stopové prvky např. Zinek.
Vhodná jsou slunečnicová semínka, vlašské a lískové ořechy, mandle, kokos, kešu.


Další potraviny vhodné na nabrání váhy

Banány, hrozny, mango, musli s ořechy a ovocem, jogurty (smetanové), sýry, tvarohy, Pribináček, Ostraváček, sýr Lučina a Gervais, 100% ovocné džusy.


Pokud strava nestačí, vyzkoušejte tekutou komletní výživu s vysokým obsahem energie např. Nutridrink, Fresubin, Ensure aj. Tento nápoj obsahuje všechny živiny, vitaminy, minerální a stopové prvky. Vhodný je především u starších lidí, nemocných, po operaci na urychlení rekonvalescence. Nejlépe je popíjet mezi hlavními jídly. Je k dostání v lékárnách v několika příchutích.

 

Vhodné sporty

Cvičení na zesílení postavy by mělo být založeno především na posilování. Vhodné je cvičit s větší zátěží
a s menším počtem opakování. Stačí 45 minut 2 – 3x týdně. Výsledky nemusí být ovšem vidět tak rychle, důležité je aby cvičení bavilo a bylo pravidelné. Nejméně vhodné jsou v tomto případě vytrvalostní sporty. Vhodné jsou i pravidelné procházky, které udrží tělo fit.

 

Ukázkový jídelníček


Snídaně: celozrnné pečivo, máslo, šunka, zelenina (rajče, okurek, ředkvička apod.)

jogurt s musli a ovocem, 100% džus


Svačina: ovoce a jogurt nebo tvaroh ochucený, kefirové mléko apod.


Oběd: polévka, rýže s kuřecí směsí a zeleninou + dezert (jogurtový zákusek, ovovcný dezert)


Svačina: banánový koktejl a musli tyčinka


Večeře: těstoviny s tuňákem a zeleninová obloha


Druhá večeře: ovocný salát, puding